تستر ادکلن

آنچه در این مقاله خواهید خواند:

تستر

شرکت های سازنده ادکلن به منظور حفظ شرایط بسته بندی و رعایت حقوق مصرف کننده به ازای میزان مشخصی خرید از یک نوع محصول یک عدد تستر از همان رایحه را در کنار سایر ادکلن ها عرضه میکنند. فلسفه وجودی تستر ها این است که مشتریان قبل از خرید رایحه و کیفیت آن را تست کنند, معمولا چون انگیزه مالی و فروش در تستر ها وجود ندارد با بسته بندی ساده تر (مقوای سفید یا کاهی و حتی بسته بندی سلفون ابری) و گاها بدون درب تولید میشوند. روی جعبه کلمه tester و جمله not for sale نیز درج میشود. همچنین روی شیشه ادکلن نیز همان جمله و یا عبارت try me! نوشته میشود که گاهی به صورت چاپ و گاهی با لیبل این عمل صورت میگیرد. البته برند هایی نیز وجود دارند که این کلمات را روی شیشه درج نمیکنند.

آن چیز که مسلم است این است که تستر ها از لحاظ ظاهری و کیفیتی هیچگونه تفاوتی با نمونه بسته بندی شده ندارند که البته شاید در سایز کوچکتر باشند اما المان های ظاهری یکسان است. عده ای بر این باورند که تستر ها ماندگاری بالاتری دارند تا میل به خرید را در افراد تشدید کنند اما شرکت های سازنده به شدت مخالف این ادعا هستند و هرگونه تفاوتی را رد میکنند.

بسیاری از فروشگاه ها بعلت خرید حجمی بالا تستر مازاد بر استفاده دارند که موجب میشود هر چند مدت با فروش این تستر ها مشتریان بیشتری جلب کنند. از مزایای خرید تستر میتوان به قیمت پایین تر آنها در حدود ۱۵ الی ۳۰ درصد کمتر از محصول پلمپ اشاره کرد.

آیا تستر تقلبی هم وجود دارد؟

باید در جواب این سوال گفت: متاسفانه بله!

در بازار ایران و سراسر دنیا اجناس فیک و تقلبی دیده میشود و تستر ادکلن ها نیز از این ماجرا جان سالم به در نبرده اند, تمام فاکتور هایی که در خصوص ادکلن های پلمپ اصلی وجود دارد (از قبیل والف کیفیت شیشه و نی داخل, کیفیت چاپ شیشه, کیفیت رایحه و…) باید در خصوص تستر ها نیز رعایت شده باشد. جهت مشاهده ویدئو های آموزشی تشخیص اصلی بودن ادکلن میتوانید به صفحه اینستاگرام عطر مهر مراجعه کنید.

برند های پیشنهادی:

ادکلن اگنر – ادکلن کرید – ادکلن بیجار – ادکلن بولگاری – ادکلن پاریس بلو