نمایش ۱ - ۱۲ کالا از ۱۵

خرید عطر زنانه – خرید ادکلن زنانه

جهت خرید عطر زنانه میتوانید از پیشنهادات عطر مهر و محصولاتی که به این صفحه اضافه کرده است استفاده کنید.

دسته بندی عطر های زنانه

معمولا به چندین شکل مختلف میتوان عطر ها را دسته بندی کرد، اولین تفکیک دسته ها با جنسیت شروع میشود. البته میتوان از جهتی آخرین دسته بندی نیز باشد اما برای تفکیک بهتر باید ابتدا جنسیت عطر ها مشخص شود. در هنگام خرید عطر بار ها کلماتی همچون گرم، خنک، شیرین، تلخ، تند، گلی، میوه ای و.. را شنیده ایم پس برای درک بهتر موضوع باید دسته بندی جامع و کاملی داشته باشیم تا خرید بهتری داشته باشیم.

یک سری مفهومات کلی مانند گروه بویایی و ساختار رایحه و طبع عطر وجود دارد که هر کدام شامل زیر دسته هایی میشوند.
عطر های زنانه باید به صورتی طراحی شوند که وقار و ظرافت یک زن را به بهترین شکل ممکن به رخ بکشند و همانند یک جواهر بدرخشند تا ارزش خرید عطر زنانه را داشته باشند.
گروه بویایی عطر ها شامل ٣٢ مورد است در ٧ خانواده قرار میگیرند.
معطر، مرکباتی، مدیترانه ای، چوبی، گلی، چرمی و شرقی هفت خانواده گروه های بویایی هستند.

در ابتدا به خانواده عطر های گروه معطر میپردازیم که ۶ زیر دسته دارد.

١-١) گروه آروماتیک: عمدتا این گروه از نت های اسطوخودوس، نعناع، هل، رزماری، ریحان، رز، وانیل، بهار نارنج، خزه بلوط، مریم گلی، ترخون، زنجبیل، آویشن، زیره، وتیور یا خس خس، گل شمعدانی، جوز هندی، فلفل سیاه، سدر و زعفران تشکیل شده است. با توجه به این ترکیبات انتظار می‌رود رایحه این عطر ها تند و تلخ و تا حدی علف مانند باشد که میتوان به عطر های همچون وان من شو و پوانهوم اشاره کرد، کمتر در این دسته میتوان عطر زنانه پیدا کرد.

١-٢) گروع معطر آبزی: بیشتر عطر های متشکل از نت های نمک دریا، علف دریایی، آب دریا و برگ پرتقال هستند که با رایحه ملایم و دلنشینی که دارند بسیار عامه پسند بوده و برای استفاده های روزمره مناسبند. برخی از عطر های زنانه این دسته عبارتند از آکوا دیواینی بولگاری، آکوا دی جیو زنانه و آکوا ومن روشاس.

١-٣) گروع معطر فوژه: این گروه از عبارت فرانسوی فوژه به معنی سرخس برگرفته شده و اولین نتی که این دسته قرار گرفت کومارین بود که توسط عطر ساز معروف، پاول پارکت کشف شد. همچنین نت های اسطوخودوس، شمعدانی و چوب نیز در این گروه قرار دارند. این دسته هم بیشتر عطر مردانه دارد و میتوان از عطر های ساواژ دیور و آزارو پورهوم برای این گروه نام برد.

١-۴) گروه معطر میوه ای: این گروه ترکیبی از نت های گروه آروماتیک با میوه تازه است. نت هایی همانند توت فرنگی، هلو، سیب، آناناس، انگور، گلابی، توت سفید، هندوانه و… که رایحه بی نظیری را خلق میکنند.
١-۵) گروه معطر سبز: این گروه نت های گیاهی را در بر میگیرد. نت هایی همچون برگ بامبو، برگ چای، چمن، خزه، برگ بنفشه، برگ انجیر، برگ صنوبر و اکالیپتوس که میتواند در کنار گروه های دیگر نیز قرار بگیرد. عطر های این گروه اغلب خنک و مردانه و مناسب ورزشکاران میباشد البته شاید بخاطر تند بودن تا حدی گرم به نظر برسند.
هوگو باس و دانهیل دیزایر بلو از این دسته هستند.

١-۶) گروه معطر ادویه ای: همینطور که از اسم این دسته مشخص است نت های ادويه ای در کنار نت های آروماتیک قرار میگیرند. نت های ادويه ای از قبیل فلفل سیاه، فلفل قرمز، میخک، رازیانه، دانه خردل، تخم شنبلیله، تخم گشنیز و… که این دسته نیز عطر های خنک و تند را پدید می‌آورد.

خانواده مدیترانه ای یا چایپر: اسم این گروه از نام فرانسوی قبرس گرفته شده که به سه زیر دسته تقسيم میشوند:

٢-١) گروه مدیترانه ای: نت های این گروه تداعی کننده سواحل قبرس و مدیترانه است. لذا نت های لیمو شیرین، فلفل صورتی، گل یاسمن، خس خس، چوب صندل سفید، پاتچولی، خزه بلوط، چرم، ترنج و هل در این گروه پرکاربرد هستند.

٢-٢) گروه مدیترانه ای میوه ای: این گروه در واقع همان چایپر است که با ظرافت و هنر با نت های میوه ای ترکیب شده است. زرد آلو، هلو، سیب، تمشک، توت فرنگی، آلو، انار، طالبی و موز در کنار نت های اصلی مدیترانه ای عطر هایی نظیر کرید اونتوس، میس دیور، گوچی راش که طبع خنکی دارند را به ارمغان می‌آورند.

٢-٣) مدیترانه ای گلدار: همچنین این گروه از ترکیب نت های گلی در کنار نت های اصلی چایپر بوجود آمده است.
از نت های پرکاربرد در این گروه میتوان به گل بهار نارنج، گل یخ، گل همیشه بهار، گل یاس، گل زنبق، گل وانیل، گل بنفشه، گل میخک و گل نرگس اشاره کرد.
چنل چنس، سوسپیرو اسنتو و تام فورد وایت پاتچولی در این دسته بندی قرار می‌گیرند.

خانواده مرکباتی متشکل از سه زیر دسته است:
٣-١) گروه مرکباتی سیتروس: این گروه بسیار پرطرفدار و قدیمی است. بدلیل استفاده از نت های پرتقال، لیمو ترش و شیرین، گریپ‌فروت، ترنج، نارنج، پرتقال سرخ، نارنگی، ماندارین، بالنگ، یافا، تارت و کامکوات در این دسته، تلخی ملایم و خاصی به عطر ها میبخشند. همچنین برای عطر های زنانه در این دسته از نت های گلی نیز کمک گرفته میشود.

٣-٢) گروه مرکباتی آروماتیک: این بار ترکیب نت های مرکباتی سیتروس با نت های معطر گیاهی هنر نمایی میکنند و عطر هایی نظیر لالیک وایت، فلش بک الفکتیو استدیو، لاگوست چلنج و هپی کلینیک متعلق به این گروه است.

٣-٣) مرکباتی خوراکی: این گروه نیز ترکیب گروه سیتروس با نت های خوراکی نظیر: شکلات، قهوه، وانیل، خرما، بيسکوئيت، خامه، نارگیل، عسل و… است. همچنین در این گروه برخی نت های گلی شیرین نیز حضور دارند.
خانواده گلی در واقع بزرگترین خانواده گروه های بویایی است.
تشکیل شده از ٧ زیر گروه است و اکثریت اعضای آن عطر های زنانه هستند.

۴-١) گروه گلدار فلورال: از اسم این گروه میتوان حدس زد که هر گلی در عالم را میتوان از این گروه احساس کرد. بیشترین موارد، نت های همچون گل مریم، گل یخ، گل یاس، ارکیده، همیشه بهار، رز، سوسن، بنفشه، فریسیا، یلانگ یلانگ، نرگس، گل صد تومانی و… میباشد.
لالیک لامور، گوچی بلوم، بامبشل و فلاور بمب از جمله عطرهای پرطرفدار این دسته اند.

۴-٢) گروه گلی یا گلدار آلدهیدی
اسم عجیب آلدهیدی که به این دسته بخشیده شده همان ترکیباتی است که باعث میشود در نت های عطر رایحه های صابون و شمعی که تازه خاموش شده و یا بوی وسیله های برقی نو استشمام شود این ترکیبات به صورت مصنوعی تولید میشوند. اولین عطری که در این گروه معرفی شد از برند چنل و مدل چنل۵ بود!

۴-٣) گروه گلدار آبزی
از ترکیب گروه های گلی و نت های دریایی این دسته پدید می آیند و اغلب به صورت عطر های زنانه معرفی میگردند.
خنکی و شادابی و طراوت به همراه حس و حال روایح دریایی این دسته بندی بسیار عالی و خوش پسند است.

۴-۴) گروه گلدار میوه ای
این گروه نیز ترکیب نت های گلی و میوه ای است. سنتی ترین ترکیبات عطری مربوط به روایح گلی و میوه ای است همچنین یکی از پرطرفدارترین دسته بندی های عطری است که بسیاری از عطر های زنانه در این گروه قرار میگیرند. با وجود بیشینه و قدمت طولانی به طور رسمی حدود ٣٠ سال است که این گروه معرفی شده است. پس حتی عطر های مدرن را هم میتوان در این دسته بندی یافت. عطر هایی نظیر جادور کریستین دیور،بامبشل، ورساچ برایت کریستال، لیدی میلیون، ترزورمیدنایت رز

۵-۴) گروه گلدار میوه ای خوراکی
همچنان ترکیب و ترکیب! این اعجاز گل هاست که در کنار هر گروهی خودنمایی میکنند. این دسته از ترکیب سه دسته ی گلدار و میوه ای و نت های خوراکی پدید آمده است و تا حدی روایح گرم و شیرین را در بر میگیرد. این گروه نیز بدلیل نوع نت های مصرفی بیشتر عطر های زنانه به ارمغان می‌آورد.

۶-۴) گروه گلدار سبز
در این گروه سبز به معنی گیاهی میباشد. گیاهانی که در گروه آروماتیک حضور داشتند اینجا در کنار نت های گلی برای ما عطر های خنک و شیرین و تا حدی تند خلق میکنند.

۴-٧) گروه گلدار چوبی مشک دار
همنشینی نت های چوبی در کنار نت های مشک و گلی روایح عجیب و در عین حال خاصی می سازد. معمولا در بین گروه های خانواده گلی بالاترین ماندگاری از آن این گروه است.

توصیه عطر مهر جهت خرید عطر زنانه به شما استفاده از محصولات پیشنهادی که در این صفحه برای شما لیست شده است میباشد.

مقایسه ( 0 مورد )